Кожен день ми здійснюємо велику кількість різних платежів. Ми оплачуємо покупку продуктів і товарів першої необхідності, гасимо свої кредити, оплачуємо оренду житла і комунальні послуги, платимо за навчання або лікування і так далі. У свою чергу мільйони компаній по всьому світу теж не змогли б існувати без можливості здійснювати щодня велику кількість платежів. Компанії повинні оплачувати придбання необхідних ресурсів та сировини, закуповувати інструменти та інвентар, купувати необхідне обладнання, оплачувати кредити і лізинг, виплачують заробітну плату своїм працівникам, платити податки і так далі.

У сучасній фінансовій системі, яка характеризується високими темпами економічної активності, існує велика кількість платіжних посередників, які надають всім клієнтам широкий спектр різних популярних платіжних послуг. Різні електронні платіжні системи дозволяють клієнтам швидко і ефективно здійснювати велику кількість платіжних операцій буквально в лічені хвилини. Компанія Paxum є сучасним фінансовим посередником і надає своїм клієнтам популярні види платіжних послуг. Компанія представлена ​​в більш ніж в 25 країнах світу і надає своїм клієнтам платіжні послуги з використанням більш ніж 15 видів світових валют.

У цій статті ми розглянемо три основні чинники, на які в першу чергу слід звернути увагу при виборі для себе найбільш ефективною платіжної платформи.

Маленька червона сумка з українською валютою.

Зручність проведення операцій

Зручність і простота здійснення подібних операцій є ключовим фактором для багатьох клієнтів при виборі платіжного посередника. Саме за рахунок використання сучасних видів електронних платежів, клієнти отримують можливість отримати для себе максимально ефективні і зручні платіжні послуги. У свою чергу фінансові посередники можуть зробити досвід користування платіжними системами для клієнтів запам’ятовується за рахунок створення функціонального і зручного сайту або мобільного платіжної платформи.

Створюючи сайт, платіжний посередник в першу чергу повинен звернути увагу на зручність його використання, цікавий графічний дизайн, зручніше меню і навігацію, високу швидкість роботи, а також інші додаткові опції, призначені для зручності клієнтів, які допоможуть платіжного посереднику залучити якомога більшу кількість лояльних клієнтів. Якщо ще кілька десятків років тому спілкування платіжного посередника зі своїм клієнтом відбувалося найчастіше за рахунок фізичного контакту, наприклад коли клієнт відвідував відділення банку, то сьогодні основним способом контакти клієнта з фінансовою компанією є використання клієнтом сайту платіжної компанії.

Швидкість проведення операцій

 Найбільш важливий фактор швидкості проведення операцій буде для клієнтів, які часто роблять міжнародні платежі. Це в першу чергу обумовлено тим, що класичні міжнародні банківські платежі зазвичай є дуже тривалими для клієнтів. Саме сучасні платіжні компанії отримують унікальну можливість допомогти своїм клієнтам здійснювати швидкі міжнародні платежі, чого важко досягти комерційним банкам за рахунок високого рівня регулювання банківських операцій.

Залежно від суми і призначення платежу, міжнародні банківські платежі можуть тривати від кількох годин до кількох тижнів. У свою чергу, сучасні фінансові компанії можуть проводити аналогічні платежі набагато швидше, іноді протягом декількох хвилин.

 Вартість послуг платіжного посередника

Дуже важливим фактором для більшості клієнтів є вартість послуг платіжної компанії. Вартість подібних послуг може дуже варіюватися в залежності від різних факторів. Внутрішні платежі по країні або міжнародні платежі, незначні платежі або великі суми, різні призначення платежів, ці та інші чинники безпосередньо впливають на суму комісії платіжних посередників.

Наприклад, сума банківських комісій за грошові платежі зазвичай варіюється в районі 1-2 відсотків від суми операції. У той же час альтернативні платіжні посередники можуть пропонувати клієнтам трохи менші комісії за аналогічні платежі. Наприклад, компанія Transferwise пропонує своїм клієнтам оплачувати комісію в розмірі близько 1% від суми грошових платежів при здійсненні міжнародних операцій. При скоєнні аналогічних операцій, банки зазвичай просять у клієнта не менше 2% від суми платежу. Платіжної посередник має можливість запропонувати своєму клієнтові таку низьку комісію за рахунок використання унікальної технології платежів peer-to-peer.